Mocznik Techniczny
W zależności od zapotrzebowania firma Yara oferuje mocznik w postaci granul z substancją przeciwzbrylającą lub bez niej. Granulowany mocznik stosuje się również jako nawóz.
Więcej informacji na temat oferowanego przez nas mocznika wykorzystywanego jako nawozu w rolnictwie i programów odżywiania mineralnego upraw.
Różne zastosowania mocznika technicznego
- Mocznik do klejów i żywic: dla przemysłu desek boazeryjnych, jako podstawowy surowiec w produkcji płyt wiórowych, płyt MDF, podłóg laminowanych i laminatów dekoracyjnych przy produkcji mebli.
- Mocznik dla przemysłu drzewnego: stosowany głównie w substancjach wiążących do płyt MDF (płyt pilśniowych o średniej gęstości), surowych płyt wiórowych oraz cienkich płyt wiórowych.
- Mocznik dla branży produktów zdrowotnych i kosmetycznych: Mocznik stosuje się jako substancję utrzymującą wilgoć w emulsjach nawilżających i kremach,np. w kremach do depilacji i szamponach. Mocznik dostarczany przez firmę Yara jest produktem o wysokiej czystości chemicznej i może być dostarczany jako "czysty" mocznik, niepoddany obróbce; wytworzony jest w warunkach fabrycznych zgodnie z normą FAMI-QS. Obowiązkiem klienta jest upewnienie się, czy zakupiony mocznik jest odpowiedni dla jego potrzeb i stosowny dla danej aplikacji.
- Inne zastosowania przemysłowe: Mocznik do obróbki metali, w garbarstwie, do uzdatniania wody (jako źródło azotu), w przemyśle budowlanym i w inżynierii lądowej (jako spoiwo dla izolacji) oraz w rozwiązaniach stosowanych w okresie zimowym (odśnieżanie i odladzanie powierzchni).
Mocznik na paszę dla zwierząt
Dzięki naciskowi na jakość przy produkcji mocznika na paszę dla zwierząt firma Yara od 20 lat zaopatruje rolników w najwyższej jakości produkty noszące nazwę handlową Rumisan. Nasze fabryki w La Havre we Francji i w Brunsbüttel w Niemczech wdrożyły program HACCP zgodnie z europejskimi rozporządzeniami WE 178/2002 i WE 183/2005, jak również wzięły udział w certyfikacji ISO 9001, ISO 14001 i ISO 18001.
Mocznik w paszy jest stosowany jako dodatek odżywczy dla zwierząt hodowlanych klasyfikowanych jako przeżuwacze; takich jak bydło, owce i kozy. Jako źródło azotu niebiałkowego mocznik nie może być spożytkowany przez zwierzę bezpośrednio. Wspomaga on natomiast wzrost drobnoustrojów w żwaczu, dostarczając im amoniaku do syntezy białek bakteryjnych, i w ten sposób zwiększa strawność paszy oraz jej wchłanianie. Mocznik zawierający 46% azotu charakteryzuje się teoretyczną zawartością białka wynoszącą 288%, jest więc bardzo skuteczny w zwiększaniu stężenia białka w porcjach paszy podawanych przeżuwaczom.
Wytwarzanie mocznika technicznego
Mocznik wytwarza się w reakcji amoniaku z dwutlenkiem węgla, w wyniku której powstaje gorący "stop". Po zmieszaniu z wodą ten stopiony na gorąco płyn staje się wodnym roztworem mocznika lub surowcem do wytwarzania granulek mocznika krystalicznego.
- Granulowany mocznik techniczny posiada wiele zastosowań przemysłowych. W zależności od zapotrzebowania, może być dostarczany z substancją przeciwzbrylającą lub bez.
- Granulowany mocznik stosuje się również jako nawóz.
Firma Yara dostarcza mocznik techniczny na rynki światowe z licznych zakładów produkcyjnych, z których najważniejsze znajdują się w Brunsbüttel w Niemczech, w La Havre we Francji i Sluiskil w Holandii.
Brunsbüttel, Germany | Le Havre, Seine Maritime | Sluiskil, Holandia |
|
|
|
Główne zakłady produkcyjne firmy Yara w Brunsbüttel, La Havre i Sluiskil dostarczają mocznik na rynki zagraniczne poprzez międzynarodowe terminale i porty.